2018.04.30. 11:22

A Paks ellen már sikerült!

Két bajnoki döntetlennel a hátunk mögött látogattunk az NB 1-ben szereplÅ‘ Paks második csapatához. A Honvéd II. után nem ígérkezett könnyű ellenfélnek a paksi együttes, pláne idegenben.

Szép számú iváncsai szurkoló biztatása mellet vette kezdetét a mérkÅ‘zés. Egy pontrúgásból, viszonylag korán szerezte meg a vezetést a hazai együttes: 8. percben mintegy 17 méterre végezhettek el szabadrúgást a paksiak. Báló Tamás állt a labda mögé, gyengén meglÅ‘tt labdája pedig Dániel kapujának jobb oldalába hullt.1:0

Két perccel késÅ‘bb már egyenlíthettünk is volna, de Balogh Büki remek labdájával a védÅ‘k szorításában úgy döntött, hogy talpon marad, és mivel a hazai védÅ‘k valóban a szó szoros értelmében szorongatták, lövése a kapufáról kifelé jött.
15. percben aztán a kapufa sem segített a vendéglátókon! Büki jobb oldali beadására Aradi Csaba érkezett a rövid sarokra és a kapu jobb oldalába fejelt.1:1

Sajnos nem tarthatott sokáig az örömünk... A 17.percben újabb hazai pontrúgás következett, kb. 18 méterre Dániel Csaba kapujától. A könnyűnek tűnÅ‘ beívelés kapusunk elÅ‘tt lepattant, majd a léc alá vágódott. 2:1
Dániel védelmére szóljon azért, hogy a tűzÅ‘ nap végig a szemébe sütött...

Ezek után az Iváncsa következett! 36. percben jobb oldali kis szögletet végezhetett el a vendég együttes, Büki hosszú oldalra ívelt labdájára Kertai Dániel érkezett jó ütemben és fejelt a paksiak kapujába.2:2
Az elsÅ‘ játék rész krónikájához tartozik, hogy Kónya Krisztiánt sérülés miatt le kellett cserélni. Helyére a rutinos Berényi Balázs érkezett ,akinek késÅ‘bb még fontos szerepe lett a mérkÅ‘zésen...

A második játék rész jobbára vendég fölénnyel telt, a kapuk azonban nem forogtak komoly veszélyben. A 80.percben Hanol Milán egy hátulról történÅ‘ durva szabálytalanságért piros lapot kapott. Egy perc múlva paksi szempontból ez meg is bosszúlta önmagát, hiszen megszerezte a vezetést csapatunk: Folmer Krisztián ment el a jobb oldalon, a hosszún érkezÅ‘ Balogh fejére ívelte a labdát, aki visszafejelte a középen érkezÅ‘ Berényi elé, az 'öreg róka' pedig ballal, 12 méterrÅ‘l a kapuba bombázott. 2:3

92.percben Berényi sajnos ismét fÅ‘szereplÅ‘vé lépett elÅ‘, bár ezúttal kissé más értelemben, hiszen Å‘ is a kiállítás sorsára jutott. A mérkÅ‘zést összességében megérdemelten nyerte az Iváncsa! A veretlenségi sorozat is tovább folytatódik, immáron 15 mérkÅ‘zés óta. Öröm az ürömben, hogy a következÅ‘ bajnokiról Berényi Balázs mellet, az ötödik sárgáját begyűjtÅ‘ Aradi Csaba is hiányozni fog.

Következik a Vecsés,  hazai pályán.
HAJRÁ IVÁNCSA!!!!

VezetÅ‘edzÅ‘nk, Domján Attila értékelése:

“Az elsÅ‘ félidÅ‘ben kétszer is tudtunk egyenlíteni, ami szünet elÅ‘tt lélektanilag nagyon fontos volt. A második félidÅ‘ben már több tisza gólhelyzetet is kialakítottunk, amibÅ‘l egyet sikerült is kihasználni, ezért megérdemelten nyertük meg a mérkÅ‘zést. Fontos gyÅ‘zelem ez számunkra, amihez gratulálok minden játékosunknak!”