2019.04.15. 15:15

"A végeredmény miatt lehet bennünk hiányérzet..."

"Hétvégén a tabella 15. helyén álló Paksi FC második csapatát fogadtuk. Tisztában voltunk vele, hogy a vendégek tabellán elfoglalt helyezése csalóka képet mutat, hiszen sokkal jobb csapat annál, mint ami az elfoglalt helyezésükbÅ‘l következne. Ráadásul nagyon erÅ‘s összeállításban léptek ellenünk pályára, de ez cseppet sem ijesztett meg bennünket, sÅ‘t!

Jól kezdtük a mérkÅ‘zést, uraltuk a játékot, és az elsÅ‘ tíz percben már két nagy gólszerzési lehetÅ‘ségünk is volt. A 8. perben Hujber ugratta ki Csesznekit aki 12 méterrÅ‘l lÅ‘tt fölé. Két perc múlva Büki bombázta telibe a felsÅ‘lécet 18 méterrÅ‘l.

A vendégek elsÅ‘ veszélyes akciójára 20 percet kellett várni, ekkor Simon éles szögbÅ‘l leadott lövése kerülte el a kaput.

A 23. percben megszereztük a vezetést. Büki nagyszerű ütemben tálalt a védÅ‘k mögé beinduló Varga elé, akinek erÅ‘s, pontos lövése, védhetetlenül vágódott a hosszú sarokba. 1:0

Nem sokáig örülhettünk viszont a vezetésnek, mivel hamar jött a válasz - a mi szempontunkból egy duplán szerencsétlen szituációból: A 27. percben egy hosszan elÅ‘re rúgott labda Kertaihoz került, aki elcsúszott, és az így szerzett labdát gurították középre, amit LÅ‘rincz úgy lÅ‘tt el 16 méterrÅ‘l, hogy a középre tartó lövés, egy lábon irányt változtatva került a kapunkba. 1:1

Nem sokkal késÅ‘bb Varga beadásánál Balogh érkezett tisztán, de hátulról lerántották az ötösön, az egyértelmű büntetÅ‘ elmaradt.

FélidÅ‘ben egy kényszerű cserét kellett végrehajtanunk, Pribék sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, helyette Miklósvári állt be.

A második félidÅ‘ben mindkét csapat gyÅ‘zelemre játszott, ezért nagyon jó iramú, lüktetÅ‘ volt a játék. A vezetést ismét mi tudtuk megszerezni. Az 55. percben Cseszneki adott remek labdát a jó ütemben beinduló Baloghnak, aki okosan emelt át a kifutó kapus felett. 2:1

Sajnos a Paksiak válasza két perc múlva érkezett. Az ellenfél térfelén veszítettünk labdát, ebbÅ‘l indították Simont, aki mellel átvette a labdát, majd hatalmas gólt lÅ‘tt a felsÅ‘ sarokba. 2:2

Pár perc múlva Szellák kapott jó indítást, de a vendégek kapusa a büntetÅ‘ területen kívül fejjel mentett. Mindkét csapat nagy erÅ‘ket mozgósított a gyÅ‘zelem érdekében, ehhez a vendégek a 85. percben jártak a legközelebb egy szöglet után, majd Madarász révén mi szerezhettünk volna gólt. A meccslabda viszont Balogh László lábában volt. A 93. percben Balázsovics remekül adott középre, Balogh lehelyezte a sarokba, amit a vendégek kapusa Rácz hatalmas bravúrral védett, így megmentette csapatát a vereségtÅ‘l.

A kilátogató nézÅ‘k egy nagyon jó iramú, színvonalas, kemény párharcokkal színesített mérkÅ‘zést láthattak a két jól felkészített, a futballt a szó szoros értelmében játszó csapatok összecsapásán. Természetesen gratulálunk a csapatunknak, hiszen az egész mérkÅ‘zés során gyÅ‘zelemre játszva, megalkuvás nélküli futballt mutattak be, és hajszálon múlott a 3 pont!

A végeredmény miatt maradt bennünk hiányérzet, de az egy pontot is  meg kell becsülni, hiszen egy nagyon jó erÅ‘kbÅ‘l álló Paks ellen értük el!" - Bozai Attila

Iváncsa KSE - Paksi FC II. 2-2 (1-1)