2026.05.27. 11:00

Elnöki évértékelő!

A 2025/26-os bajnoki szezonnal lezárult egy korszak!

Finoman szólva sem úgy sikerült az idény, ahogyan azt terveztük! Éppen ezért megkönnyebbülés kimondani, hogy eljött a szezon zárása. Volt minden a felnőtt csapat életében: rendszeres megpróbáltatások, sérülések, formahanyatlás, balul sikerült igazolások, balszerencse és még sorolhatnánk… Nem is lehet meglepő, hogy a korábban megszokott állandóság sem jellemzett bennünket a pályán. Éppen ezért, a mi esetünkben hatványozottan igaz az a mondás, hogy a „tabella nem hazudik”… Az elért kilencedik helyezésünk hűen tükrözi, hogy a mezőny második felénél még így is jobb csapat voltunk; ám az élmezőny már igencsak távolinak tűnt. 

A szezon zárásaként le kell vonnunk a tanulságokat és következményeket, hogy a nyáron újult erővel kezdődhessen a munka. Ezen a ponton be is jelenteném, hogy a legnagyobb horderejű döntések egyikét is meghoztuk! Hangsúlyozom, függetlenül bármiféle eredménykényszertől, elfogadva Tóth András döntését, elválnak útjaink egy sikeres időszak után egymástól!

Elképesztően hálásak vagyunk ’Totyának’ a megannyi felejthetetlen pillanatért! Hogy csak az eredményeket említsem: bajnoki cím; dobogós helyezések; a történelmi Fradi-búcsúztatás a Magyar Kupában. Kis klub vagyunk, éppen ezért a mi életünkben különösen fontos, hogy megtaláljuk azokat a személyeket, akik ’magukénak érzik az iváncsai futballt’, lehetőséget látnak benne, elhivatottan és precízen végzik a munkájukat. ’Totya’ ilyen. Aki ismeri őt, tudja, hogy együtt vibrál és lélegzik a futballal.

Nem elvitatva természetesen korább edzőink érdemeit, de valami az elmúlt öt évben megváltozott Iváncsán! Egyrészt a klub megítélése is feljebb került egy polccal, másrészt minden szinten megmutattuk, hogy csendben, alázatosan hogyan lehet hatékonyan dolgozni és építeni! ’Totyának’ elképesztően sokat köszönhetünk! Sok sikert kívánunk Neki a továbbiakban! Kívánjuk, hogy találja meg elképzeléseit és céljait, így az NB II-es feljutást is következő állomáshelyén, Dorogon!

Tóth András távozásával lezárult tehát egy siker-korszak. Az új mindig magával hordozza a bizonytalanságot is. Az új edző, Aczél Zoltán személye talán garancia arra, hogy nem adjuk alább! A legmagasabb edzői képesítéssel, Pro Lience-szel rendelkező, a magyar futball minden szintjén bizonyító trénertől nem titkoltan újra egy eredményes szezont várunk. Ennek érdekében a keretkialakítása már elkezdődött, a részletekről, így a felkészülésről is, rövidesen beszámolunk majd.

A következő szezon az építkezésről, majd a szinten tartásról; egy jó csapat kohézió kialakításáról valamint szurkolóink kiszolgálásáról kell, hogy szóljon!

Itt jegyezném meg, hogy mondjanak rólunk bármit vagy vigyék a rossz hírünket, minden alaptalan szóbeszéd! Köszönjük, jól vagyunk és jól is leszünk! Izgatottan, lelkesen tekinthetünk az új idény elé!

Az előző sorok igazak az utánpótlásunkra is!

Nem szoktuk magunkat fényezni, de talán az, hogy egy regionális U19-es bajnokságban a végén lemaradunk az aranyéremről; a Videoton mellett akadémiára is meghívást kapnak fiataljaink; vagy éppen U12 és U13 regionális válogatottakban az MLSZ által szervezett országos tornán, majd budapesti akadémiák ellen mérettethetnek meg egyes játékosaink, meggyőző teljesítménnyel előrukkolva, nem feltétlenül annak a jele, hogy rossz úton vagyunk…

Jó pihenést kívánok minden támogatónknak, szurkolóinknak, edzőnknek, játékosunknak, a Bennünket mindenben támogató szülőknek!

Hamarosan folytatjuk!

Baki Imre – Az Iváncsa KSE elnöke