2018.03.12. 07:00

Elsőre magabiztos győzelem!

Bár a mély talajjal mindkét együttesnek meg kellett küzdeni, csapatunk a mérkÅ‘zés elejétÅ‘l magához ragadta a kezdeményezést. Az elsÅ‘ félórában több igéretes helyzet is kialakult a jobbára csak a védekezéssel törÅ‘dÅ‘ vendégek kapuja elÅ‘tt. Balogh László és Kertai Dániel is közel járt a gólszerzéshez.
A 30. percben aztán egy remek egyéni megmozdulás végén Cseszneki megszerezte a vezetést: Támadónk Szauter passzából remekül fordult le védÅ‘jérÅ‘l és mintegy 14 méterrÅ‘l laposan a jobb alsó sarokba lÅ‘tt.1:0
Nem lett volna meglepÅ‘ az sem, ha tovább nÅ‘ a különbség az elsÅ‘ félidÅ‘ben, csakhogy elÅ‘bb Balogh kihagyhatatlan helyzetben a kapusba bombázott, Varga Bence a keresztlécet lÅ‘tte telibe, majd Balogh is lÅ‘tt egy kapufát (...)

(...) A második játékrészben kiegyenlítettebb mezÅ‘ny játék alakult ki. Helyzetek továbbra is a hazaiak elÅ‘tt adódtak, Balogh-nak azonban ezen a napon sehogy sem akart összejönni a gólszerzés.
A cserék új ritmust adtak a mérkÅ‘zésnek, aminek meg is lett az eredménye. A 84.percben Varga Bence szerzett labdát a vendég térfélen, Balogh-nak passzolt, aki két vendég védÅ‘ közé tette vissza a labdát, amivel Varga a kapuig meg sem állt és a kimozduló Ordasi GergÅ‘ mellett a bal alsó sarokba lÅ‘tt. 2:0
A ráadásban érkezett még Majláth Henrik, aki a Balogh ellen elkövetett büntetÅ‘t magabiztosan értékesítette. 3:0

A helyzetek alapján hízelgÅ‘ eredmény született a vendégekre nézve. Hazai oldalon több remek teljesítményt is láthattunk, ami bizakodásra adhat okot a továbbiakban. Igaz most két nehéz mérkÅ‘zés következik (Dunaújváros,Tiszakécske)...

Így látta vezetÅ‘edzÅ‘nk:

“Az eredmény hízelgÅ‘ az ellenfelünkre nézve. Végig a mi akaratunk érvényesült, és akár több góllal is nyerhettünk volna. Gratulálok a csapatnak!”