2019.06.03. 21:38

Magabiztos szezonzárás

"A 2018-19-es szezon utolsó mérkÅ‘zésén a bronzérmes SZEOL gárdáját fogadtuk. Több hiányzónk is volt, Berényi, Szauter, Balázsovics sérülés, míg Dániel és Büki betegség miatt nem tudta vállalni a játékot, ráadásul Hujber is kisebb betegséggel küszködött, de Å‘ játszani tudott. A sok hiányzó ellenére bizakodtunk, hogy a múlt heti gyenge teljesítmény után, ismét az igazi arcát fogja mutatni csapatunk.

A kapuban újoncot avattunk, az áprilisban 19. életévét betöltÅ‘ Illés Áron kapott lehetÅ‘séget, és mint késÅ‘bb kiderült, nagyszerűen debütált élete elsÅ‘ felnÅ‘tt NB 3-as mérkÅ‘zésén.

Mindkét csapat nagy elánnal kezdett, ezért jó iramban telt az elsÅ‘ 20-25 perc, de a jól záró védelmek mellett, komoly gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani. Egészen a 28. percig kellett várni az elsÅ‘ gólra. Ekkor Madarász indítását Miklósvári tette Hujber elé, aki a 16-os sarkáról ritkán látható, hatalmas gólt lÅ‘tt a hosszú,felsÅ‘ sarokba. 1:0

A gól lendületet adott csapatunknak és öt perc múlva már két góllal vezettünk. Ekkor Szellák adott nagyszerű labdát a védÅ‘k közül kiugró Baloghnak, aki már csak a kapussal állt szemben, de hátulról akasztották. A büntetÅ‘t a sértett, Balogh magabiztosan értékesítette. 2:0

FélidÅ‘ben a hagyományoknak megfelelÅ‘en az utánpótlás csapataink legjobb teljesítményt nyújtó játékosait díjazta az egyesület. De a gyerekek mellett, egy olyan nagyszerű sportembert is köszöntött és ünnepelt meg a klub és a publikum, aki 2011 óta játszott az Iváncsa KSE-ben, és jóval  több mint 200 bajnoki és kupamérkÅ‘zésen lépett pályára. Bartha Tibor, hiszen róla van szó, az utolsó mérkÅ‘zésére készült és a második félidÅ‘ben pályára is lépett.

Amint az várható volt, a fordulást követÅ‘en a vendégek megpróbálták csökkenteni a hátrányukat, magukhoz ragadták a kezdeményezést, többet  is birtokolták a labdát, de nagyon zártan és szervezetten védekeztünk, és így nem adtunk esélyt a felzárkózásra. SÅ‘t a 66. percben Cseszneki szögletét Pribék csúsztatta a felsÅ‘ sarokba, ezzel háromra növelve elÅ‘nyünket. 3:0

A vendégek távoli lövésekkel próbálkoztak, de vagy nem találtak kaput, vagy Illés Áron hárított magabiztosan. A legközelebb a gólhoz a 75. percben jártak a vendégek, de Illés hárította a szegedi ziccert.

Közben a vendégek kapusa Prokop is bemutatott kettÅ‘ bravúrt, viszont a 89. percben már Å‘ is tehetetlen volt. Ekkor Aradi nagyszerű mélységi passzával Balogh lépett ki a saját térfelünkrÅ‘l és gólkirályhoz méltóan fejezte be az akciót. 4:0

A gyÅ‘zelem értékét növeli, hogy egy nagyon jó csapat ellen értük el, akiknek gratulálunk a bajnokságban elért bronzéremhez!

Csapatunk a mai mérkÅ‘zésen ismét a jobbik arcát mutatta, és jó játékkal, gólokkal szolgálta ki a mérkÅ‘zésre kilátogató nagyszámú szurkolóit, és teljesen megérdemelt gyÅ‘zelmet aratott. Gratulálunk a fiúknak!

Ezzel a gyÅ‘zelemmel a 7. helyen végeztünk a bajnokságban.

A tavalyi évhez hasonlóan ismét Balogh László lett a Közép-csoport gólkirálya, aki 18 góllal terhelte meg az ellenfelek hálóját. Gratulálunk!

A csapat és a stáb nevében ezúton is szeretnénk gratulálni Bartha Tibinek a hosszú és sikeres pályafutásához!" - Bozai Attila

Iváncsa KSE - SZEOL SC 4-0 (2-0)