2019.03.04. 20:56

Megdolgoztunk érte!

A kövektezÅ‘kben Bozai Attila foglalta össze a Makó elleni találkozót:

"Végre éles körülmények között mutathattuk meg amit a felkészülés során gyakoroltunk. Sajnos egy technikai malÅ‘r miatt nem az általunk elképzelt csapat futott ki a pályára, és nagy kérdés volt, hogy az utolsó pillanatokban történt változás mennyire lesz zavaró.

A mérkÅ‘zés elsÅ‘ 20 perce inkább a mezÅ‘nyjátékról szólt, bár néhány vendég kontrában benne volt a veszély, annak ellenére is, hogy a kapuk nem forogtak veszélyben. A félidÅ‘ közepétÅ‘l kezdtük átvenni a játék irányítását, és többször a vendégek mögé tudtunk kerülni. Itt már érett a gól, de ekkor 2-3 alkalommal még a vendégek megúszták. A félidÅ‘ utolsó percében viszont a gól is megérkezett: egy labdaszerzést követÅ‘en Folmer adott remek labdát a jó ütemben beinduló Csesznekinek, aki végig nyargalt a támadó térfélen, és magabiztosan lÅ‘tt a kapuba. 1:0

A második félidÅ‘t ott folytattuk ahol az elsÅ‘t abbahagytuk! Azonnal támadólag léptünk fel, és folyamatosan veszélyes támadásokat vezettünk, de sajnos ki is hagytuk a helyzeteket. Egészen a 80. percig kellett várni a második gólra, ekkor Büki ugratta ki Baloghot, aki a kapust is kicselezte, majd higgadtan gurított a hálóba. 2:0

Csapatunk nem állt le, újabb helyzeteket dolgozott ki, és benne volt a játékunkban az újabb gól, de sajnos a jobbnál jobb lehetÅ‘ségeket is elpuskáztuk. A 93. percben az egyetlen vendég helyzet góllal végzÅ‘dött. Egy kontra után Molnár góljával a Makó szépített, és ezzel véget is ért az elsÅ‘ tavaszi mérkÅ‘zésünk. 2:1

A látottak alapján nagyobb arányú is lehetett volna a gyÅ‘zelmünk, a nagyon lelkesen, keményen és szervezett játszó  Makó ellen."

Gratulálunk, és hasonlóan sikeres folytatást kívánunk!