2019.05.22. 11:12

Talán még hiányérzetünk is lehet!? - Videóval

"Hétvégén a listavezetÅ‘ otthonában léptünk pályára. A két csapat lehetÅ‘ségeit nem lehet, és nem is érdemes összehasonlítani, ennek ellenére arra készültünk, hogy ezt a különbséget a pályán eltüntessük. Nem könnyítette meg a helyzetünket, hogy négy játékosunk (Madarász, Büki, Balázsovics, Bartha) sem tudott a csapattal tartani különbözÅ‘ okok miatt.

A kezdést követÅ‘en rögtön egymásnak ugrottak a csapatok, ezért élvezetes mérkÅ‘zést láthattak a szurkolók. Két ellentétes játékstílus csapott össze. A hazaiak rengeteg íveléssel, magas labdával próbálkoztak, amihez megvannak a megfelelÅ‘ játékosaik. Velük ellentétben csapatunk idegenben is felvállalta a ránk jellemzÅ‘ rövid passzos, gyors futballt.

Többet birtokolta a labdát a Grosics, sok beadás érkezett a kapunk elé, de igazán komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. SÅ‘t, a 29. percben Cseszneki beadását Aradi Csaba fejelte gyönyörűen a kapuba.0:1

Két perc múlva kevésen múlott az újabb gól. Aradi 25 méterrÅ‘l lÅ‘tt, a hazaiak kapusa bravúrral tolta szögletre a jobb alsóba tartó lövést. A 40. percben egyenlítettek a hazaiak. Egy baloldali beadásra érkezett a rutinos Andorka, és a kapunkba pörgetett.

A második félidÅ‘ben a Szeged ragadta magához a kezdeményezést, megpróbáltak nyomás alá helyezni bennünket. Az 55. percben Andorka lÅ‘tt hatalmas kapufát 30 méterrÅ‘l. Sajnos 10 perc múlva Hegedűs révén megszerezte a vezetést a hazai csapat. 2:1

A gól után többet kellett kockáztatnunk az egyenlítés érdekében. Hatalmas iram, lüktetÅ‘ játék jellemezte  az utolsó 20 percet. Csapatunk mindent megtett,  szinte az ellenfél térfelén zajlott a játék, de egyenlíteni nem sikerült.

Nb 3-as szinten egy nagyon jó színvonalú, magas tempójú mérkÅ‘zést láthattunk . Természetesen csalódottak vagyunk az eredmény miatt, de a csapat hozzáállását, teljesítményét nem érheti kritika, hiszen az egész mérkÅ‘zés folyamán egyenrangú ellenfelei voltunk a  bajnokságot magabiztosan vezetÅ‘, és nagy valószínűséggel azt meg is nyerÅ‘ Szeged-Grosics Akadémiának!